Szalunki ścienne lekkie

Szalunki ścienne lekkie mają niewielki ciężar umożliwiający ręczny montaż. W konsekwencji prace związane z szalunkami przebiegają szybko i bezproblemowo.

Oferujemy sprzedaż szalunków systemowych typu lekkiego np. Pionbox, Tekko składających się z płyt o zróżnicowanych wymiarach:

  •  wysokości:  90, 120, 150
  •  szerokości: 30, 45, 60, 90

Szalunki ścienne lekkie mają uniwersalne zastosowanie dzięki bogatej gamie płyt szalunkowych. Największa płyta systemu  90 x 150 cm waży tylko 45 kg i wyposażona jest w uchwyt transportowy. Dzięki temu umożliwia łatwy transport i zabudowę.

Pozostałe elementy systemu, takie jak: narożniki wewnętrzne i zewnętrzne, narożniki przegubowe, łączniki, ściągi, nakrętki itd. pozwalają w prosty sposób formować wymagany kształt szalunku.

Warto również wspomnieć o technologii wykonania płyty szalunkowej. Zewnętrzna rama płyty składa się z perforowanego płaskownika o grubości 5 mm, jest ocynkowana ogniowo i zabudowana wysokiej jakości sklejką brzozową o grubości 12 mm, która posiada certyfikat zgodności odpowiadający przepisom normy technicznej DIN 68705-3: 1981-12. Wewnętrzna kratownica składa się z płaskowników połączonych na zacięcie, co wzmacnia konstrukcję płyty i podnosi estetykę jej wykonania. Dzięki wprowadzonym innowacjom, staranności wykonania spoin i wysokiej jakości sklejki  żywotność szalunku jest znacznie wydłużona.

Zachęcamy do zapoznania się również z ofertą sprzedaży szalunków traconych TASSU oraz śledzenia nas w mediach społecznościowych.